В КРАІЛ відзвітували про збільшення кількості заяв про самообмеження азартних гравців
В Україні вже тривалий час є можливість подати заяву про самообмеження для участі в азартних іграх. Якщо людина або хтось з її близьких подає таку заяву, дані про цю людину вносяться в загальний реєстр, після чого гральні заклади зобовʼязані заборонити доступ людині до гри.
Але наскільки ефективно це працює зараз?
Нещодавно представники Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей повідомили, що загалом станом на 1 серпня 2023 року Реєстрі осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь азартних іграх містить дані 1437 осіб. Це насправді відносно небагато, проте водночас в КРАІЛ повідомляють про суттєву активізацію самих гравців та їх близьких у цьому питанні.
Так, впродовж всього 2023 року спостерігається зростання кількості нових заявок про самообмеження. Для порівняння можете поглянути на статистику:
- Січень 2023 року — близько 80 заявок.
- Березень 2023 року — майже 100 заявок.
- Травень 2023 року — близько 150 заявок.
- Липень 2023 року — понад 300 заявок.
Тобто, якщо порівняти дані за липень і за січень 2023 року, ми побачимо приріст майже в чотири рази. А це дійсно доволі багато. Й, скоріше за все, кількість продовжить збільшуватися.
Тут варто розуміти, чому так відбувається. І причин насправді одразу декілька:
- Зростає загальна кількість азартних гравців і, відповідно, чисельність осіб з ігровою залежністю. З метою протидії лудоманії залежні особи або їх близькі частіше подають заяви для обмеження доступу.
- КРАІЛ та інші відповідальні органи наразі ведуть активну просвітницьку діяльність та доносять широкому загалові основи відповідальної гри, а також ознайомлюють з ризиками безконтрольних азартних ігор. В багатьох випадках це дійсно працює.
- Збільшується кількість ліцензованих гральних закладів, які так само пропагують відповідальну гру та доносять до гравців інформацію щодо того, як можна подати заяву про самообмеження.
До речі, таку заяву можна дуже швидко подати безпосередньо на сайті КРАІЛ, заповнивши відповідну форму, вказавши основні особисті дані, а також обравши бажаний термін обмеження — від 6 місяців до 3 років. Звісно ж, в майбутньому можна буде подати повторну заяву, щоб продовжити дію обмеження.
Та водночас варто памʼятати, що нелегальні гральні заклади в Україні часто не підпорядковуються законодавству, а тому можуть надавати доступ до гри навіть особам, відомості про яких внесені до «заборонного» реєстру. Але це вже питання боротьби з нелегальними онлайн-казино, а не з лудоманією.